İstenmeyen E- Postalar Nasıl Engellenir ?

Nasıl Yapılır admin
sponsorlu bağlantılar

Mesajlaşma ve haberleşme yolları geçmişten günümüze birçok evre geçirdi. Haber kuşlarından E-postalara kadar gelen gelişme ile birlikte insanlar farklı haberleşme yolları buldu. Bu yolların en sonu E-postalardır. E-postalar, mektupların yerini tutmaktadır.

E-postalar her ne kadar kolaylık sağlasa da bazen gereksiz E-postalar, kullanıcıların görmek veya artık almak istemedikleri E-postalar can sıkabiliyor. Can sıkıcı E-postalardan kurtulmak mümkün ve zahmetsizdir. Gerekli adımları gerçekleştirdikten sonra bu konuda bir sıkıntınız olmayacaktır. İşlemi gerçekleştirmek için aşağıdaki uygun adımları takip ediniz.

Gmail Üzerinde İstenmeyen E-Postaları Engellemek.

Gmail adlı E-Posta sitesi çok yakın zamana kadar istenmeyen, can sıkan E-Postaları engelleme özelliğini kendisine eklememiştir. Yenilikleri arasına bu özelliği de eklemeye karar veren Gmail birçok kullanıcının istediği güncellemeyi geçtiğimiz günlerde verdi. E-Postaları engellemek bu sayede kolay hale geldi.
İstemediğiniz E-Postayı açın. Ardından gönderenin adının ve e-posta adresinin yazdığı yerin yan taraflarında
 Unsubscrine gibi bir tuş bulunacaktır. Bu buton ile o adresten gelen e-postaları engellemiş olacaksınız.

 

Outlook’ta İstenmen E-Postaları Engellemek.

Outlook bu konuda Gmail’den daha alternatif bir şekilde çözüm bulmuştur. Gmail’den daha kolay biçimde bu işlemi gerçekleştirebiliyorsunuz. İlk olarak e-postayı açıyoruz. Ardından sayfanın altına geliyoruz. Şu soruyu(Çok fazla mı bülten alıyorsunuz?) görünce durun. Orada Aboneliği Kaldır yazısına basınız. Bu sayede o adresten gelen E-Postaları engellemiş olursunuz. 

Umarız işinize yaramıştır.

Sosyal Ağlarda Paylaş

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bilgisayar Bilgisayar