Google Chrome Uzantıları Nasıl Kurulur? Kaldırma İşlemi Nasıl Gerçekleşir ?

Nasıl Yapılır admin
sponsorlu bağlantılar

Google Chrome, sahip olduğu uzantılar sayesinde kalite farkını ortaya sererek hizmette sınır tanımıyor. Bu da onun kimliğinde kendi kapasitesinin ve performansının ne denli yüksek olduğunu ispatlıyor zaten. Bundan istinaden, bir çok uygulama özelliği ve eklentileri sayesinde kaliteli bir platformun ana temeli olduğunu gün be gün görmekteyiz.

Bu gelişmiş hizmeti daha yakından tanımak ister misiniz? Öyleyse sizlere birkaç ipucu ile rehberlik yaparak, bu konuda sizleri aydınlatma yoluna gireceğiz. İnternette hızını en iyi şekilde sergileyen, Chrome eklentisi herkesin tarayıcısında kurulu olması gerekmektedir. Çünkü bu hizmetten yaralanmak isteyenler sadece hızdan değil, Google’nin diğer uygulamalarını da görerek bir çok etkinliğe sahip olma şansını buluyor. Uzantıları indirdikten sonra kullanabiliyor, hizmetlerden yararlanabiliyorsunuz.

Google Chrome Uzantıları Nasıl Kaldırılırken Hangi Yöntemler Ele Alınır ?

Öncelikle uzantılar bölümünü ziyaret ediyorsunuz. Bunu nasıl mı yapacaksınız? Size daha pratik bir yöntem ile anlatacağım.

Google’nin en üst sağ köşesinde bir buton göreceksiniz Onu tıkladığınızda geçmiş sekmesini göreceksiniz. Geçmiş sekmesine girmeden hemen alt seçenekler belirecek ve orada uzantılar mağazasını tıklayacaksınız.

Hangi uzantıları eklemiş iseniz silme şansını da yakalayacaksınız. Kaldırmak istediğiniz uzantı için bir çöp kovasına rastlayacak, oradan rahatlıklı uzantı kaldırma yöntemini başarılı bir şekilde yapmış olacaksınız. Bu kadar basit. Fakat bazı eklentileri kaldırmak güç olabilir. Ayarlar sekmesine girdiğinizde, uzantılar modu ile karşılaşacaksınız. Orada daha iyi bir uzantı kaldırma yöntemi için, geliştirici modu sekmesini tıklıyorsunuz.

Orada sizden bir kimlik istenecektir. Zor olanları ancak şu yöntem ile kaldırabilirsiniz. Kimlik yazısına, Win+R penceresi ile çalıştırıp, bu linki yapıştırıyorsunuz: C:\Users\%username%\AppData\Local\Google\Chrome\User Data\Default\Extensions\ 


Not: Bu linki kopyalayıp kimlik bölümüne yapıştırdığınızda, önünüze bir komut işleminiz dizini sıralanacaktır. Böylece Google bütün uzantı kimliklerini ortaya çıkartarak işinizi kolaylaştırır. Silmek istediğiniz uzantı için seçeneklerde çıkan uzantılardan hangisini silmek istiyor iseniz, sağ tuşuna tıklamanız yeterli olacaktır.

Sosyal Ağlarda Paylaş

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bilgisayar Bilgisayar