Android Root Nedir? Nasıl Gerçekleşir ?

Mobil admin
sponsorlu bağlantılar

Her geçen gün büyümekte olan teknoloji sayesinde, Adroid iletişim sistemleri,yaygınlaşan kullanıcı oranları ile yapılan Root işlemleri sayesinde, daha hafif, kolay bir hali alıyor.

Root işlemi, telefonunuzu daha iyi yönetip, bilinçli bir şekilde kullanmak için sağlanan, kilit sistemidir. Windows iletişim için bazen bütün zincirleri elimize alamayız. Bu yüzden bazı programlara erişebilmemiz için, izin almamız gerekir. Bu yüzden bize sorulan kodu doğru girerek o kilidi açmış oluruz. Böylece emin adımlarla işlerimizi yaparak, güvenli bir şekilde o programa erişimi de sağlamış oluruz.

Android işletim sistemi, Linux tabanlı hizmettir. Android Root ise bize bütün izinleri veren, kapsamlı bir izin belgesidir. Böylece bütün izinlere kolaylıkla erişebilecek ve istediğimiz işlemleri gönül rahatlığı ile yapabileceğiz.


Android Root Nedir ? Peki, İşe Yarar?

Root bütün izinleri yönetmemizi sağlar. Böylece daha kolay bir yol edinmiş olur, çoğu işimizi aktarma yolu ile gerçekleştirebiliriz. Telefon üreticileri, genel olarak belli bir ROM ile telefonun bize yollarlar. Android işletim sistemini de Bu ROM ’ın kalitesini arttırarak, daha iyi bir performans sergilemesine destekte bulunur. Böylece Akıllı telefonlar, tabletler bu sistem ile daha hızlı ve paylaşım alanı daha yüksek bir kapasitenin içine girer.

Android Root işletim ile lunix veritabanı daha zengin bir platformu da gerçekleştirerek, sizin yönetim izinlerini tamamen sağlaya bilmenize yardımcı olur. Bu da sizin için ve kullandığınız telefon, dizüstü bilgisayarı, tabletin daha rahat bir hafızaya erişmesi demektir.

Sosyal Ağlarda Paylaş

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bilgisayar Bilgisayar