Android Açılış Şifresini Unuttum, Ne Yapmam Gerekiyor?

Mobil admin
sponsorlu bağlantılar

Her cihazda olduğu gibi güvenlik açısından cihazlara konulan şifreler yoğun iş hayatı arasında unutulabiliyor. Android açılış şifreleri her ne kadar güvenlik açısından yarar sağlasa da bazen unutulunca sıkıntı yaratabiliyor. Desen çizme,pin, normal şifre gibi birçok açılış şifresi vardır.
Bu yazımızı
 Android Açılış Şifresini Unuttum diyenler için yazıyoruz.

Android açılış şifresini unuttuysanız  şifrenizi denemeye devam edin. “Deseni unuttunuz mu?” sorusu gelene kadar şifre girmeye devam edin. “Deseni unuttunuz mu?” yazılı sekmeye tıklayınız. Şifre girme işlemi cihaza göre değişebilir. 

Android açılış şifresi ayarlar iken yedek bir PİN şifresi ayarlamış iseniz bu konuda işiniz daha kolay olacaktır. Yedek PİN’i ayarladıysanız ve unutmadıysanız bu adım size yardımcı olacaktır. Yedek PİN’i girdikten sonra cihazınız açılacaktır ve yeni şifre girmeniz istenir. Bu sayede açılış şifrenizi açmış olacaksınız.

Bu işlemi gerçekleştiremediyseniz Google hesabınız burada işe yarayacaktır.  Cihazınız ile uyumlanmış hesabınız var ise hesabınıza giriş yapmanız istenir. Giriş yapınca cihazınız yine açılacaktır.

Bu işlem de olmadıysa telefonunuzu sıfırlayabilirsiniz.

 

Sosyal Ağlarda Paylaş

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bilgisayar Bilgisayar