Samsung Galaxy S7 Edge Ve İphone Karşılaştırması

Mobil admin
sponsorlu bağlantılar

Evet günümüzün en kaliteli mobil teknolojilerinden biri de hiç kuşkusuz ki samsung galaxy s7 edge ve iphone telefonlarıdır. Her birinin kendine has özelliklerinin bulunduğu bu harika mobil teknolojilerinin birbirinden ayrılan birçok nitelikleri bulunmaktadır. Birçok internet sitelerinde kullanıcıların merakına sunulabilen bu farkların neler olduğunu bu yazımızda hem sizlere ve hemde merak eden samsung galaxy s7 edge ve iphone kullanıcılarına detaylı olarak sunmaya çalışacağız. Peki mobil teknolojileri arasında çokça tercih edilen bu harika 2 telefonların arasında ne gibi farklılıklar bulunmaktadır. Dilerseniz bu önemli konu hakkında hemen bilgiler sunmaya çalışalım.

Samsung Galaxy S7 Edge İle İphoneler Arasındaki Başlıca Farklar Nelerdir?

Samsung galaxy s7 edge ile iphoneler arasında birçok farklar bulunmaktadır.İşte bu farkların başlıcaları şunlardır.

  • İphonelerin boyut oranları 7.3 milimetre iken galaxylerin boyut oranları 7.7 milimetreye kadar ulaşmaktadır.
  • İphoneler ağırlık olarak 192 grama sahip olurken samsung galaxy s7 edge telefonların ağırlığı 157 grama kadar ulaşmaktadır.
  • İphoneler IPS arka aydınlatma uygulamasına sahipken galaxyler ise 5.5 süper amoled ekrana sahip olmaktadır.
  • İphoneler 2 gb romlara sahipken galaxyler ise 4 gb ramlara sahip olmaktadır.
  • İphonelerde hafıza kartlı destek uygulamaları bulunmazken galaxylerde ise 32 ila 64 arasında 6 gb’ye kadar bellek seçenekleri ve 200 gb kadar micro sd kart desteği uygulaması bulunmaktadır.
  • İphoneler altın sarısı, gümüş rengi ve gri renklerde satışa sunulurken galaxyler ise siyah, beyaz, altın sarısı ve gümüş renklerde satışa sunulmaktadır.

Evet yukarıda da görüldüğü üzere birçok nitelikler bakımından iphoneler ve samsung galaxy s7 edge telefonlar birbirinden bir hayli farklı özelliklere sahip olmaktadır. Günümüzün en kaliteli telefonlarından olan bu harika 2 telefon modelleri her ne kadar birbirinden farklı niteliklere sahip olsalarda yine kendilerine has birçok özellikleri bulunmakta ve bundan dolayı da telefon kullanıcıları arasında farklı tercihler doğrultusunda yer almaktadır. Mobil teknolojinin son trendlerinden olan samsung galaxy s7 edge ve iphoneler aynı zamanda şık tasarımları sayesinde de kullanıcıların yoğun ilgisiyle karşılaşmakta ve bununla birlikte diğer birçok telefon modellerine nazaran çok daha fazla satılabilmektedir.

SAMSUNG GALAXY S7 FİYATLARI İÇİN TIKLAYIN

İPHONE 6 PLUS FİYATLARI İÇİN TIKLAYIN

Sosyal Ağlarda Paylaş

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bilgisayar Bilgisayar