WhatsApp’ı Çökerten Mesaj!

Sosyal Medya admin
sponsorlu bağlantılar

17 yaşındaki Hintli  Indrajeet Bhuyan ve Saurav Kar, son zamanlarda popüler mesajlaşma uygulaması Whatsapp üzerinde yeni bir hata keşfetti. Bu hata ile bir Whatsapp kullanıcısı başka bir kullanıcının Whatsapp uygulamasının çökmesini sağlayabiliyor.

Gönderilen mesaj ile bu çökme gerçekleşiyor ve bunu yapmak için karışık kodlara ihtiyaç yok. Yalnızca biraz sabır gerekmekte. Mesajı karşı tarafa göndermek için gerekli olan şey, 4000 tane gülen surat olacak.

Şansız alıcı Whatsapp’ı yeniden kullanabilmek için bütün konuşmalarını silmesi gerekiyor. Indrajeet Bhuyan geçen sene de 2000’den fazla karakterden oluşan mesajdan sonra Whatsapp’ın çöktüğünü keşfetmişti. Whatsapp ise karakter sınırlaması koyarak bu problemi çözmüştü. Ancak şirket, surat ifadelerinin olduğu simgelere bir sınırlama koymadı ve aynı şekilde belli bir sayıdan sonra çökmeye sebebiyet veriyor.

Android için WhatsApp’ son sürümü Marshmallow, Lollipop ve KitKat ile çalışan cihazlar üzerinde test edildi ve aynı şekilde çöktüğü görüldü.

Sosyal Ağlarda Paylaş

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bilgisayar Bilgisayar