iPhone 7 Cihazında Kulaklık Girişi Olucak mı?

Genel admin
sponsorlu bağlantılar

iphone 7 cihazı için kulaklık girişi kaldırılıyor söylentileri son zamanlarda duyulmaya başlandı. Apple firması, daha ince bir cihaz için iphone 7 modelinde uzun süredir kullanılan 3.5 mm kulaklık girişini kaldırma olasalığı mevcut.

Her geçtiğimiz yıl bir model çıkartan Apple’ın 2016 senesinde çıkarması beklenen iphone 7 modeli için şimdiden bile tasarım ve özellik söylentileri duyulmaya başladı. Merkezi Japonya olan bir blog Macotakara’nın raporuna göre Apple firması, daha ince bir cihaz çıkarabilmek için iphone 7 modelinde kulaklık girişi için yıllardır kullanılan 3.5 mm girişi kaldırmayı planlıyor.

Apple’dan iphone 7 modelinde planladığı 3.5 mm kulaklık girişi kaldırması düşüncesi, 7.3 mm olan iPhone 6S cihazından daha ince bir cihaz üretebilmesi için imkan olanağı sunuyor. Cihazdan kulaklık girişi kaldırıldığı vakit iphone 7 cihazında bu işi nereden ve hangi yöntemle yapacağı merak edilensorular arasında.Bu düşünce içinde Apple’ın iphone 7 cihazında kulaklık girişini Lightning veya Bluetooth konnektör üstünden sağlayacağı tahmin ediliyor.

Sosyal Ağlarda Paylaş

“iPhone 7 Cihazında Kulaklık Girişi Olucak mı?” üzerine 5 yorum

 1. melih güreşçi dedi ki:

  bencede kaldırsınlar kulaklık girişini . sonrasında kulaklık girişini ek donanım diye satarlar tekrar

 2. Uğur Zıplar dedi ki:

  iPhone 7 ile ilgili bu söylenimi bende duymuştum açıklık getirdiğiniz için teşekkürler

 3. Berkay dedi ki:

  Öyle şey mi olur ya bu apple da tuhaf ha 😀

 4. Veli dedi ki:

  Büyük ihtimalle kulaklık girişi olmayacak gelen conseptlerde bu yavaş yavaş belirmeye başladı.

 5. Zeki Can dedi ki:

  bence olmamalı günümüz teknolojisinde artık kabloyu ortadan kaldırmalıyız, iphone buna öncülük ederse diğer markalarda bu özelliğe geçmek zorunda kalacağından evrensel bir yeniliğin yolu açılmış olur, hem bu sayede bir delik az olacağından suya ve toza daha dayanıklı olur telefonlarımız

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bilgisayar Bilgisayar