BlackBerry, Pakistan’dan Çekiliyor mu?

Genel admin
sponsorlu bağlantılar

Geçtiğimiz günlerde Priv modeli ile telefon piyasasında yeniden duyulmayı amaçlamış olan BlackBerry firması, Pakistan ülkesinden çekilme kararı alındığı söyleniyor. BlackBerry firması yaptığı resmi bir açıklama ile Pakistan telefon piyasasından kısa bir vakit içerisinde çekileceğini ifade etti. Çekilme kararının nedeni ise Pakistan telekomünikasyondan sorumlu firmanın BlackBerry’nin BES e-posta ile BES BBM sohbet sistemlerinde tam bilgiye ve sınırsız erişime haiz olmak istemesi olarak söylenmiştir.

BlackBerry şirketi eğer bu öneriyi onaylarsa kullanıcılarının gizliliğini göz ardı edeceği sebebiyle Pakistan piyasasından çekilmenin daha doğru olduğunu ifade etmiştir. Buna karşılık Pakistan devleti de aldığı kararından vazgeçmeyince BlackBerry firması için tek çözüm yolu Pakistan piyasasından çekilmekten yana olduğunu göstermektedir.. Yaklaşık 4-5 ay önce Pakistan devleti Pakistan’ın mobil operatörlerine gösterdiği güvenlik nedenlerine gerekçe göstererek BlackBerry ürünlerine verilen servis erişiminin durdurulmasını talep ederek kasım ayının sonlarına kadar durdurulmasına karar vermişti.

Sosyal Ağlarda Paylaş

“BlackBerry, Pakistan’dan Çekiliyor mu?” üzerine 4 yorum

 1. Süleyman dedi ki:

  Eskiden kullanırdim telini artık çok tercih edilmiyor

 2. Burak dedi ki:

  Kendisi bilir, kendi zarar eder diye düşünüyorum zaten piyasa da sönük

 3. Damla dedi ki:

  Pakistandan çekilmesi Blackberry’i etkilemez bence. Ama pazar pazardır, bir yolunu bulup Pakistan’ı da elinde tutması lazım.

 4. Anıl Yay dedi ki:

  Bery bir zamanlar iyi parlamıştı ama yavaş yavaş tüm piyasalardan kaybolacaklar galiba

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bilgisayar Bilgisayar