Türkiye’de En Çok Aranan Oyunlar!

Genel admin
sponsorlu bağlantılar

Yandex Türkiye arama motoru en çok aranan oyunların listesini kullanıcıları ile paylaştı.

Günümüz zamanın da ülkemiz de oyun oynayan sayısı oldukça yüksek diyebiliriz. Hatta farkındaysanız eskiden her oyunda Türkçe dil desteği yoktu ama artık neredeyse yeni çıkan tüm oyunlarda ülkemizin dilini görebiliyoruz. Hem de ülkemizde oyun piyasasında ki satışlar oldukça verimli olduğunu belirtmek isteriz.

Ülkemiz de kullanıcıların en çok merak ettiği soruyu son zamanlarda popüler olan Yandex arama motoru cevapladı. Yandex firması Tükiye’deki en çok aranan oyunların listesini kullanıcılara açık paylaştı. İşte o oyunlar ;

1 – PES 2016

pes 16

Türkiye’de en çok aranan oyunlardan birisi olmayı başaran Pes 2016 kullanıcılar tarafından oldukça yoğun ilgi görüyor. Bunun nedenleri içerisinde oyunun en son çıkan serisi Pes 2016 ülkemize uygun fiyattan gelmesi olarak tahmin ediliyor.

2 – FIFA 16

fifa 16

Dünya çapında yüksek ilgi gören Fifa, ülkemizde de aşırı ilgi alıyor. Oyunun en son çıkan serisi Fifa 16 serisinde Süper Lig ve Türkçe desteği olması ülkemizdeki kullanıcıları heveslendiriyor. Bu durumda da en çok aranan oyunlar arasında 2. sırada yer alıyor.

3 – Metal Gear Solid V: The Phantom Pain

Metal Gear Solid V The Phantom Pain

Oyunun gerek görsel açısı gerek kalitesi bakımından ülkemizde kullanıcılar tarafından arama motorlarında 3. sırada yer alıyor. Geliştiricisi Konami firması olduğunu da belirtmek isteriz.

4 – Star Wars: Battlefront

Star Wars Battlefront

 

Gel gelelim Star Wars oyununa, oyun daha satışa çıkmamasına rağmen arama motorlarında en çok aranan oyunlar arasında 4. sırada görülüyor. Oyunun meraklıları şimdiden oyunu bekliyor gibi.

5 – Assasin’s Creed Syndicate

assasin

Listede 5. sırada olmayı başaran Assasin’s Creed Syndicate, geçtiğimiz aylar da oyun raflarına sunulan Assasin’s bu sefer de görsel bakımdan önde görülüyor.

Yandex  açıkladığı Türkiye oyun  verilerine bakarsak, en çok aranan diğer 5 oyun ise aşağıdaki gibidir.

6 – Fallout 4

7 – Call of Duty: Black Ops 3

8 – Need For Speed

9 – Starcraft 2: Legacy of the Void

10 – Halo 5: Guardians

Sosyal Ağlarda Paylaş

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bilgisayar Bilgisayar