Opera Artık Her Yerde Olucak!

Genel admin
sponsorlu bağlantılar

Bilindiği gibi şuan sadece tarayıcı olmakta fakat daha fazla yerde kendini göstermek isteyen Opera, veri yönetimi uygulaması Opera Max’i farklı markaların cep telefonlarına kurmak üzere 14 şirket ile anlaşmaya vardı.

İçlerinde Xiaomi ve Samsung’un bulunduğu anlaşma, Norveçli şirketin günümüze kadar ki en önemli genişleme adımlarından biri gözüküyor. Firma, 2017 tarihi itibariyle 100 milyon cep telefonunun kendi veri sıkıştırma yöntemine geleceğini tahmin ediyor. Opera’nın anlaştığı şirketler içlerinde Samsung gibi büyük teknoloji markalarının yanında Acer, Hisense gibi bazı Asya merkezli tanınmışlığını göstermiş üretici de içlerinde bulunuyor.

Opera’ya gelirsek Opera Max, uygulamaların veri kullanımını %50’ye kadar düşürebiliyor. Veri tüketimi teknolojisi, dev video platformu olan YouTube’den  video seyrederken “görüntü kalitesinde fark edilir bir kayıp yaşanmaksızın” %60 gibi bir miktarda azalabiliyor.

Opera Max’in kullanıcılara sunmuş olduğu bu veri tasarrufu özelliği , genellikle mobil altyapı seviyesinin düşük olduğu Asya’daki gelişmekte olan devletlere etkili olacak. Ek olarak Samsung, Hindistan ülkesinde tanıttığı On serisi ile Opera Max’li cep telefonlarını sunacak ilk üreticilerden biri olucak.

Sosyal Ağlarda Paylaş

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bilgisayar Bilgisayar