Facebook’tan Fransa’ya Sosyal Medyadan Destek

Genel admin
sponsorlu bağlantılar

Geçtiğimiz günlerde Fransa’da oluşan korkulu terör saldıraları sonrasında sosyal medya devi Facebook yaşanılan olaylara karşı sessiz kalmayarak kullanıcıların destek amacında bulunmasını sağlayacak bir özelliği sundu.

paris

 

Sosyal medya devi Facebook geçtiğimiz günlerde Paris’te yaşanmış olan korkulu terör saldırısına duyarsız kalmayarak birkaç dikkat çekici etken etti. Bu etkenlerden birisi “Güvenlik Durumu” kontrolü yeniliğiydi. Yaşanılan bölgeye yakın olan kullanıcılar “Güvendeyim” butonunu seçerek akrabalarını ve yakınlarını haberdar etmeyi sağladılar.

facebook fransa destek

 

Olayların yaşanılan bölgeden uzak olmasına karşın bir kaç seçenek ile kullanıcılara ruhsal destek sağlamak isteyen kullanıcılar için de sosyal medya devi Facebook, kişilerin profil fotoğraflarını Fransa bayrağı’nın renkleri ile değiştirmesini imkan sağlayan bir yeniliği kullanıcılara sundu. “Fransa’yı ve Paris halkını desteklemek için profil resmini değiştir.” cümlesi ile sunulan yeniliği onay verdiğiniz durumda kullandığınız profil fotoğrafınızın üzerinde Fransa bayrağı renklerinin bir efekti ekleniyor.

Sosyal Ağlarda Paylaş

“Facebook’tan Fransa’ya Sosyal Medyadan Destek” üzerine 1 yorum

  1. Paradise dedi ki:

    Neden sadece Fransa’yı destekliyoruz? Hakikaten, terörün yer aldığı tüm ülkeleri destekleyelim!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bilgisayar Bilgisayar