Facebook’ta Alışveriş Marketi Dönemi

Genel admin
sponsorlu bağlantılar

Sosyal medya devi olan Facebook gün geçtikçe yenilik üstüne yenilik yapıyor. Sosyal medya devi şimdi de alışveriş piyasasına yöneldi.

Günümüzdeki en çok kullanılan sosyal ağlardan biri olan Facebook’un kurucusu Mark Zuckerberg ve takım ekibi sosyal medyanın güçlerini kendi alanı dışında da devam ettirmeye oldukça azimli gözüküyor.

Facebook uygulaması içerisinde kullanıcıların yaşadıkları çevrelerde ürün alıp satabilmesine imkan sağlayacak “Local Market” (Yerel Pazar) isimli yeni bir yenilik test edilmeye başlandı. Bu yeni özelliğin sonunda Facebook eBay, Amazon, Etsy, Craigslist ve benzeri siteler için tam ekipli bir rakip haline gelebileceği düşünülürken özelliğin tutmaması yolunda raflara kaldırabilir.

Şuanlık test aşamasında olan yenilik emlak, müzik, otomobiller, giyim, bahçe ve güzellik gibi içeriklerin bulunduğu Local Market tamemen kullanıma geçirilirse, kullanıcıların durum güncellemeleri ve fotoğraf atmalarının ilerisinde Facebook uygulamasını cihazlarda yüklü tutmak için bir sebebleri daha olmuş olacak.

Sosyal Ağlarda Paylaş

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bilgisayar Bilgisayar