Telefon Satılırken Dikkat Edilmesi Gerekenler

Genel admin
sponsorlu bağlantılar

Doğru Vakti Seçme

Ürün satışı işinde vakit çok  önemlidir. Cep telefonunuzdan en iyi ücreti neredeyse ilk senesinde alabilirsiniz diyebiliriz. Örnek verirsek eğer elinizdeki Samsung modelinin üst sürümü çıkmadan o telefonu satarsanız gelir daha iyi olucaktır.Fakat satacağınız telefonun üst modeli çıktıktan sonra satarsarnız ücrette ki farkı görüceksiniz.

Bildiğimiz gibi İphone cihazları genelde her modeli en son çıkan güncellemeyi alıyor.Buda markadan markaya satış ücretini değişebileceğini gösteriyor.

Cihazınızı Temiz Tutun

 

Cihazınızı temiz tutmak satış zamanında sizlere büyük bir avantaj olucaktır.Telefonunuzu kılıf  ve jelatin ile kullandıysanız üstünde çizik ve soyulma yok ise alıcının bakış açısına büyük etki eder.Fakat telefonda çizikler mevcut ise alıcı bunu gördüğünde alıcıya negatif bir his verir.

Tam Haline Getirin

 

Telefonunuzun orjinal bataryası, sarj makinası, kulaklığı gibi aksesuarları yok ise bunları  tamamlamaya bakınız.Bu sizin satışta yararınıza olucaktır.Nasıl ki kendiniz alıyormuş gibi baktığınızda yan sanayi aksesuarı görürseniz içinize kötü bir his düşüçektir.

Ek olarak yanına düşük ücretli kılıf jelatin gibi aksesuarları hediye verirseniz bu sizin istediğiniz fiyattan verme şansınızı yükseltebilir.

Etrafınızı Araştırınız

Etrafınızda telefona ihtiyacı olan birileri var ise bu sizin için iyi bir şans olucaktır.Ya da sosyal medyada satış grublarına girerek orada piyasasını öğrenip istediğiniz fiyattan sunabilirsiniz.Bu yöntem size daha hızlı satış yapmanızı sağlıyabilir.

Sosyal Ağlarda Paylaş

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bilgisayar Bilgisayar