Siteye Alexa Widgeti Ekleme

Genel admin
sponsorlu bağlantılar

Günümüzde Alexa, kendi bünyesinde bir web site sıralayıcı olup dünya genelinde web sitelerinin sıralamalarını kendine ait algoritması ile hesaplıyor. Bu hesaplama işleminde web sitesine gelen günlük ziyaretçi sayısı, ve siteye gelen ziyaretçilerin web sitesinde kaldığı süreye göre alçalıp yükseliyor.

Hayatımızda internet siteleri ortamında büyük bir etkiye sahip, günümüzdeki internet devi olan  Google bile bir sitenin kötü olup veya iyi olup olmadığını Alexa sitesi üzerinden değerlendiriyor diye biliyoruz. Günümüzde ülkemizdeki webmasterların Alexa sıra sayısı iyi  olan web sitelerine reklam veriyorlar.

Sizdse Alexa sıralamasında iyi bir sıralamaya girmek için ilk önce Alexa’nın kullanıcılara sunduğu widget kodunu web sitenize eklemeniz lazım. Bu widget sayesinde hem güncel sıranızı görmüş oalcaksınız hemde Alexa sıralamasında daha iyi sıralara çıkarmak konusunda faydalı olucaktır.

widget alexa

 

<a href=”http://www.alexa.com/siteinfo/www.siteismi.com“><scrıpt type=’text/javascript’ language=’javaScript’ src=’http://xslt.alexa.com/site_stats/js/t/a?url=www.siteismi.com‘></scrıpt></a>

 

Sosyal Ağlarda Paylaş

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bilgisayar Bilgisayar