İnstagram Hesabı Nasıl Silinir

Genel admin
sponsorlu bağlantılar

Geçtiğimiz seneler  içerisinde sosyal medya platformları arasında hızlı ve kısa sürede yükselen fotoğraf medyası olan Instagram, kişilerin günlük hayatlarındaki olayları veya istediği fotoğraflarını paylaştığı bir sosyal medya platformu olarak ve üstelik günümüzde en yoğun kullanılan sosyal medyalardan biri.Bu makalemizde ise sizlere instagram hesabı nasıl silinir ondan bahsedeceğim.Bu kapatma seçeneğini iki yol da inceleyeceğiz.

Instagram Kapatma ( Geçiçi Olarak) ;

1- Instagram hesabı kapatma linkine gitmek için tarayıcınızdan buraya tıklayın. Karşınıza aşağıdaki gibi bir ekran gelecektir.Tıkladıkdan sonra ise aşağıdaki resimde gördüğünüz ekran gelicektir.

instagramgecici

“Hesabını neden kapatıyorsun” seçeneğinden instagram kapatma nedeninizi seçerek aşamaya devam edelim. Bu aşamayı geçtikten sonra aşağıdaki resimde gördüğünüz ekran gelicektir.

instagram-geçici

Instagram kapatma işlemini niçin yaptığınızı seçtikten  sonra yukarıda gördüğünüz boş alana parola bilginizi yazıp aşağıda bulunan “Hesabı Geçici Olarak Kapat” seçeneğine tıklayarak instagram hesabınızı geçici olarak kapatabilirsiniz. İnstagram hesabınıza tekrar aynı bilgilerle giriş yaptığınızda ise Instagram geçici kapatma işlemi otomatik bir şekilde iptal olup ve kaldığınız yerden instagram hesabınızı kullanmaya devam edeceksiniz.

 

Instagram Kapatma ( Kalıcı Olarak) ;

Bu işlemi yapmadan önce instagram hesabınızdaki fotoğrafları yedeklemenizi öneririm çünkü bu işlemden sonra hiç bir şekilde geri hesabınızı açamıcaksınız.

İnstagram hesabınızı kalıcı bir şekilde kapatmak için buraya tıklayarak instagram hesap silme linkine varınız. Linke tıkladığınızda karşınıza aşağıdaki resim de gördüğünüz ekran  gelecektir.

instagramhesabsilme

Instagram hesabını kapatma işlemini neden yaptığınızı yukarıda gördüğünüz gibi okla belirtilen alandan seçin. Seçtikten sonra karşınıza aşağıdaki resimde gördüğünüz gibi ekran gelecektir.

instagramhesabsilmee

Resimde belirtilen okla gösterilen boş alana şifrenizi yazdıkran sonra “Hesabımı Kalıcı Olarak Sil” seçeneğine tıklayarak instagram hesabınızı bir daha tekrardan açılmayacak şekilde kalıcı olarak kapatabilirsiniz.

Sosyal Ağlarda Paylaş

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bilgisayar Bilgisayar