Facebook Arama Motoru Özelliği İle Geliyor

Genel admin
sponsorlu bağlantılar

Günümüzdeki sosyal medya platformlarından biri olan  Facebook‘ta artık canlı içerik araması yapılabilecek. Bu gelecek olan özellik ile Google‘a rakip olmayı bizlere düşündürüyor.Arama neticelerini 2 trilyondan fazla kişi ve sayfa gönderisini kapsayacak biçimde genişletti. Bu gelicek olan güncelleme ile kullanıcılara canlı zamanlı gündemler gösterilecek.

Sosyal medya devi Facebook bu yeniliği ile birlikte Google‘dan farklı olarak özelleştirebilir arama neticelerini kullanıcılarına sunuyor. Yani kullananların takip ettikleri ifadelerin haricinde sonuçlar kişiye gösterilmeyecek. Facebook‘un arama kısmından yetkili olan yönetici Tom Stocky, “Facebook‘ta günlük 1.5 milyar arama”yapılıyor. Bu sayının güncelleme ile artmasını bekliyoruz” diye düşüncelerini yapmış oldu. Bu sayının yükselmesiyle birlikte sosyal medya devi bu özelliği ticari amaçla da kullanıma açabilir.

Şimdilik için bu güncellemeden sadece sosyal medya devi Facebook‘u İngilizce olarak kullanan kullanıcılar yararlanabiliyor. Yakın zamanda  Türkçe ve diğer dil seçeneklerine paylaşılmayan bu güncellemenin en yakın vakit de  diğer dil seçenekleri için de gelmesi hedefleniyor. Sizde bu güncellemeden şimdi yararlanmak istiyorsanız yapmanız gereken sadece Facebook sayfanızın dil seneğini İngilizce olarak değiştirmek yeterlidir.

Sosyal Ağlarda Paylaş

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bilgisayar Bilgisayar